Joga Rozciągająca i Księżycowa

Czym jest joga rozciągająca i joga księżycowa?

Joga księżycowa

Łagodna praktyka jogi – na rozluźniające zakończenie dnia – dla każdego.
Joga księżycowa to łagodna praktyka harmonizująca będąca połączeniem odprężającej Flow Jogi – sprzyjającej rozluźnieniu tkanki mięśniowej, z regenerującą Yin Jogą działającej na tkankę łączną.

Flow Jogę charakteryzują powolne, płynne ruchy, połączone z oddechem oraz skupienie na wnętrzu i podążanie za wskazówkami płynącymi z ciała. Wraz z ruchem w rytm oddechu i muzyki szukamy napięć w ciele i subtelnie, stopniowo je rozluźniamy powiększając zakres ruchu i elastyczność ciała.

Yin Jogę charakteryzują statyczne pozycje, w których zakresy ruchu w ciele powiększają się bez użycia siły mięśni, a dzięki rozluźnieniu tkanki łącznej – ścięgien, powięzi i więzadeł. Praktyka ta sprzyja także zwiększeniu cyrkulacji krwi i nawilżeniu torebek stawowych. Jest także doskonałym przygotowaniem do siedzącej medytacji dzięki dłuższemu niż zazwyczaj pozostawaniu w pasywnych asanach.

Są to zajęcia o niskim poziomie intensywności dla osób zmęczonych codzienną aktywnością, potrzebujących regeneracji i odprężenia. Stanowi znakomite uzupełnienie energetycznej praktyki asztangi.
Zajęcia otwarte, spoza Ścieżki Jogina.

Joga rozciągająca

Zajęcia jogi, które redukują napięcia i przywracają sprawność ciała – dla każdego.
Joga rozciągająca to zajęcia, na których używając prostych pozycji z jogi będziemy łagodnie rozciągać mięśnie, zwiększać ruchomość stawów i zmniejszać wszelkie napięcia powstające w ciele na skutek stresu lub przepracowania.

 Rozciąganie jest niezwykle ważnym elementem zarówno w jodze jak i w innych aktywnościach fizycznych. Dzięki jodze rozciągającej mięśnie i ścięgna stają się gibkie i elastyczne. Poprawia się także ogólną sprawność całego ciała przywracając mu siłę i zdrowie. Rozciągając ciało pozbywamy się nie tylko napięcia w mięśniach, ale niwelujemy również wszelkie napięcia psychiczne. Polecane dla wszystkich, również początkujących.
Zajęcia otwarte, spoza Ścieżki Jogina.

Jak zacząć?

Zajęcia są na poziomie otwartym, nie musisz mieć ukończonego żadnego kursu.
Na zajęcia nie ma obowiązku zapisów.
Sprawdź godzinę zajęć w grafiku i przyjdź 20 min przed zajęciami.

Jak się przygotować/Co zabrać?

Wygodny, niekrępujący ruchów strój do ćwiczeń.

Matę do jogi. Nie masz swojej maty? Nic nie szkodzi, możesz wypożyczyć matę na recepcji (koszt: 5 PLN) lub kupić jedną z naszych ulubionych i ekologicznych mat Jade - również na miejscu.

Na zajęciach jogi ćwiczymy boso - obuwie ani skarpetki nie są potrzebne.

Koszt

Wejście w ramach karnetów podstawowych oraz umów długoterminowych:

Inne zajęcia w Astanga YOGA STUDIO